Všude jsou, všude jsou....

pondělí 17. květen 2010 14:02

Naši politici mají téměř všichni do jednoho zvláštní dar - pokud jim a jejich partaji něco nevyjde, nebo se nevyvíjí podle jejich představ, okamžitě začnou hledat viníka a nepřítele, který za to může. A že ho vždy najdou, na to vemte jed. A že by za to či ono mohli oni? - no to si snad děláte legraci! Absolutní dokonalosti v tomto "sportu" však dosáhla sociální demokracie. Na tu jukají viníci a nepřátelé ze všech stran. Naposledy na ni jukli při studentských volbách. I tady byl promptně najit ten hajzlík, nebo hajzlíci, kteří jim je prohráli. A přitom je to tak jednoduché - největšího nepřítele ČSSD může vidět její předseda Paroubek každý den, když se ráno podívá do zrcadla.

Studentské volby se vůbec staly traumatem sociální demokracie a z reakcí čelných představitelů této bylo zřejmo, že jej jim jasné, jak dopadnou. Vždyť jen co úsilí podnili pod velením čekatele na ústavní péči Rátha, aby jim zabránili. Poté, co se školy (alespoň některé) nedaly zastrašit, podnikli čačtí hejtmané tažení za jejich zveřejnění až po volbách. Když se ani tohle nezdařilo a výsledky pronikly na veřejnost, začalo se plédovat za jejich okamžité zveřejnění. I stalo se a bylo nutno okamžitě najít viníka neúspěchu ČSSD. A tak se díla chopili podrždeštník Tvrdík (..."výrazná podpora pravicových stran...vyhrocovanou některými pravicově orientovanými médii...") a bojovník za legalizaci marihuany (tehdy ještě v dresu Unie svobody) Dimun. O tom prvním se mi již psát nechce, zato ten druhý za zveřejnění stojí, neb vydal srdceryvné prohlášení: "Nejsmutnější je to, že místo toho, aby na první stránce MF DNES byl titulek 'Fiasko studentských voleb: neonacisté získali 7%' a její novinářské mozky řešily příčinu tohoto zisku neonacistů, opět si vyrovnává účty s ČSSD. A místo hledání důvodu podpory neonacismu rozebírá příčiny malého zisku ČSSD."

Podpora DSSS u mladých lidí je sice na pováženou, ale příčinu této by měly hledat politické strany, ČSSD nevýmaje, především u sebe a klást si otázku, co dělají špatně. Noviny a  novináři to za ně řešit nebudou. Ale to týpky Trvrdíka a Dimuna nezajímá. Pro ně je důležité, že se viník propadu ČSSD v studentských volbách našel a nebýt těch zatracených novinářů, bylo by vše jinak. A že by připustili, že mladí  lidé mají vlastní rozum? To byste  po jejich závitech chtěli příliš.

A tak jediné pozitivum v Dimunově prohlášení vidím v tom, že novinářům přiznává to, co sám postrádá - mozek. Zkrátka, jak říká vodník Čochtan (díky pane Werichu!): "...von byl dege...von byl degere...von byl genere...von byl bjbej."

 

Luděk Kaplan

F. NeradOpět jste nezklamal18:2517.5.2010 18:25:52
Josef KobylkaDoporučuji k nahlédnutí17:0817.5.2010 17:08:34
občan USA a ČRRe-LK16:2417.5.2010 16:24:44

Počet příspěvků: 3, poslední 17.5.2010 18:25:52 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy