Váňo, Váňo, Ivane...

čtvrtek 27. květen 2010 13:48

Sedmilháři

Určitě to zažíváte všichni - v posledních čtrnácti dnech se na mě valí informace od všech politických stran a uskupení, co jich jen v republice máme. Z internetu, rozhlasu, televize, z tisku a hlavně z poštovní schránky jukají političky a politici a sdělují svá poselství. A tak mne ta či onen žádají, abych svůj hlas dal jejich straně, protože jen ta je ta pravá, jediná spravedlivá, nejlepší z nejlepších; a ještě, prosím, udělejte pěkný kroužek u mého jména, ať se tam, sakra, dostanu. A také mne varují, že pokud tak neučiním, bídně zhynu na ubýtě. Vesměs se jedná o sliby z valné části nesplnitelné, ba v některých případech přímo lživé. Nedostižní jsou v tomto sociální demokraté. Naposledy mne o tom přesvědčil svou tiskovinou Váňa - lídr to socdemokratů v Pardubickém kraji.

Ve svém pamfletu společně se soukmenovcem Neubauerem lžou, až se jim od huby práší. A kdo lže, ten krade, pravda Váňa?

Sociální demokraté mají vůbec dar lhaní a překrucování všeho. Počítají zřejmě s tím, že si volič nemůže pamatovat, co říkali před rokem, třemi, deseti. Přišla mi také jejich tiskovina s velkou fotografií Bohuslava Sobotky (ještě o něm bude řeč) a názvem "Listy. Nezávislé noviny Sociální demokracie" s podtitulem "zdarma". Marně dumám, co je na stranické tiskovině nezávislé a napadají mne snad jen slova Švejkova: "...Von byl nezávislej novinář, kterej psal do časopisu Květy, vod kterýho byl vodvislej..."

Ale zpátky k našim povedeným hoškům Váňovi a Neubauerovi. Dovolím si citovat několik perel z jejich výtvoru. Už samotný titulek mluví za vše: "ČSSD zemi nezadluží..." A další zvýrazněná slova: "Pokud vyhraje volby ČSSD a sestaví vládu, do roku 2013 podstatně sníží zadlužení naší země." Pak následují ódy na to, jak umí pracovat pro blaho země, jak za jejich vlád byl stát v perfektní kondici a jak ti zatracení pravičáci za svého vládnutí zvyšovali zadluženost republiky. Někdy na začátku tohoto roku jsem si vytvořil tabulku, abych získal přehled o tom, jak se vyvíjel státní dluh České republiky. Kupodivu se mi ji podařilo nalézt, a tak vám ji mohu předložit:

001.jpg

Z tabulky vyplývá, že se Váňa a spol zatraceně mýlí. Okamžitě po nástupu k moci začala totiž ČSSD zemi výrazným tempem zadlužovat. K úplné dokonalosti přivedl tento "sport" Špidla, který při výrazném ekonomickém růstu lámal v dluzích rekordy. Jeho slavná slova "Zdroje jsou" se ukázala býti pravdivá - zdroje skutečně byly, ale na úkor příštích generací. Mašinfíra Staník úspěšně kráčel ve Špidlových šlépějích a jenom jeho krátký čas u kormidla mu nedovolil jej trumfnout. V roce 2005 vystřídal Grosse Paroubek a v rozhazování se vesele pokračovalo. Proto rok 2006 skončil deficitem přesahujícím 97 miliard korun při HDP 6.8%. V září tohoto roku vystřídal Paroubka Topolánek, věnoval se ale více sestavování vlády a s deficitem si příliš neporadil. Další dva roky jeho vlády však již vykazují snižování míry ročního zadlužení.  A pak to přijde. V roce 2009 se naplno projeví celosvětová hospodářská krize a rok končí deficitem 192 miliard korun (sluší se poznamenat, že na něm má podíl  i vláda ODS, přestože byla u kormidla jen do 26. března). Jak to dopadne v roce letošním a v letech příštích, o tom se  rozhoduje tento víkend. Pokud ČSSD vyhraje volby a splní své hrozby, vlastně sliby, máme se na co těšit

Za státní kasu zodpovídá ministr financí. V čele této instituce stál po Špidlově (a nejen jeho) boku dlouhá léta Bohuslav Sobotka. Ano, to je ten člověk, který v době největšího ekonomického růstu, tedy v době, kdy se má vytvářet přebytek, dokázal nasekat nejvyšší dluhy v novodobé české historii. A aby toho nebyla málo, má tenhle "ekonom"v sobě tolik drzosti, že se nestydí mluvit o sobě jako o nejúspěšnějším ministrovi přes kačky a halasně vytrubuje, že hodlá do roku 2013 snížit zadlužení země. Přesto, že je expertem na úplně opačný postup. A tak lže Sobotka, lže Váňa, lže Paroubek. Ani ostatní strany neříkají vždy pravdu, ale na tyhle hochy nikdo nemá.

 

002.jpg

 

Váňa mne na konci svého traktátu nabádá: "Pokud chcete prosperitu Vás a naší země, podpořte nás ve volbách. Přijďte k volbám! 28. a 29 května 2010." Ano Váňo, k volbám půjdu. Ale protože opravdu chci prosperitu svoji i svojí země, dostane můj hlas někdo úplně jiný. S tebou by to byla cesta do pekel.

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora