Jak v Bruselu zaspali

středa 29. září 2010 13:07

Měl jsem zato, že na vymýšlení nebetyčných hovadin jsou specialisté především osvícení bruselští všechnovědi, kteří se pilně starají o to, abychom se měli lépe a ještě lépe a abychom náhodou (jaká hrůza) nemuseli namáhat svůj mozek. Teď ale byli trumfnuti pomazanými hlavami z OSN, neb ty vymyslely neuvěřitelnou funkci - Zástupce lidstva pro komunikaci s mimozemšťany. Ach jo.

Už vidím, jak v Bruselu  náš evropský prezident H. Van Rompuy vztekle funí do telefonu a zve si na kobereček sličnou představitelku Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku baronku C. Ashtonovou: "Hned ke mně. Hned, hned, hned!"

Roztřesená a vyděšená baronka otvírá pomalu dveře: "Co se děje, Hermánku?"

"Jak to, že OSN má velvyslankyni pro ty, nóóó, a jó, mimozemšťany a my furt nic!  To na to tady nikdo nepřišel, nikoho to nenapadlo? Za co vás, hergot, platím! Všechno abych za ty prachy dělal sám."

"Já, já, já nevim.... Barroso se asi na to vykašlal. To víš, měl starosti s tou zprávou a stavu Unie, dyž tys to nechtěl dělat. Von to tedy byl blábol příšernej, ale svůj účel splnil. Zase jsme nalili do srdcí Evropanů optimismus a naději na lepší příští."

"Hele, na to se nevymlouvej. Však ty máš taky máslo na hlavě. Dyť to spadá do tvý kompetence! Já se asi podívám na tvoji píchačku, jakou máš docházku. A teď mazej za Barrosem a do tejdne chci mít na stole jméno našeho velvyslance pro ufouny. Odchod."

Zatímco v Bruselu probíhá drama, v New Yorku se již hledá příhodná budova pro novou velvyslankyni pro mimozemšťánky. Tou se stala malajská astrofyzička Mazlan Othmanová, která stojí v čele Úřadu pro vztahy s vnějším vesmírem (UNOOSA) ve Vídni. (Jeden jen zírá, co všechno lidstvo nevymyslí za úřady. Jen by mne zajímalo, kdo šéfuje vztahům s vnitřním vesmírem.)

Takže prosím vás, pokud u vás přistanou mimozemšťané, nic neříkejte, nic nedějte, na nic nesahejte a rychle se snažte sehnat Othmanovou. Ta by již měla mít připravenu komunikaci s návštěvníky z  jiných světů. Nevím sice jakou, ale vzhledem k jejímu jménu by se s nimi mohla pomazlit na otomanu. Snad by to pochopili.

A Herman Van Rompuy by si neměl zoufat. Vždyť pro experta na mimozemšťany nemusí chodit daleko. Jeden totiž žije v České republice a momentálně je volný. A pro Jirku Paroubkovic, který se klidně spojí i s Marťany, by se konečně našla evropská pozice odpovídající jeho formátu a intelektu. Třeba by potom mohl přednášet na ufounské univerzitě někde v Mléčné dráze.

 

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora