Pámbů s náma a zlý pryč

středa 15. prosinec 2010 13:16

A tam mám kancelář?

říkávala babička, když se dálo něco nepěkného, nedobrého, zlého. Pámbů s námi povzdechnu si nad sdělením, že "Jacques dostala od šéfa premiérových poradců Martina Římana zakázku, aby vypracovala budoucí koncepci sekce pro lidská práva". U nás už je snad možné všechno.

Tahle dáma, která se proslavila svým auvajs a neznalostí biomasy, je mávnutím kouzelného proutku náhle expertkou na lidská práva (možná k tomu stačí jedna dobře mířená rána obuškem). Jsem přesvědčen o tom, že máme v této republice stovky, možná tisíce chytřejších hlav, které by toto téma dokázaly vypracovat lépe a s profesionalitou. Mají ale smůlu. Nejsou v klubu hochů a holek, co spolu mluví. A zdá se že k tomu, aby  dostali státem dobře placené místečko (vlastně státem, správně z daní občanů) je úplně jedno, do jaké knížky si lepí příspěvky - socan, odéesák, véčkař, zeleňour, topkař, lidovec... však my vás někam upíchneme. Komouši mají (zatím) smůlu, ale i na ně už občas něco zbude. Zkrátka - padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina.

Nejhorší ovšem je, že tahle "holka, co s nimi mluví", o jejíchž intelektuálních schopnostech lze s úspěchem pochybovat, může mít tímto našlápnuto na post zmocněnce pro lidská práva, druhdy to místečko Kocábovo. Ten svoji židličku opustil po tuhém boji letos v září a nevšiml jsem si, že by prázdná kancelář zmocněncova někomu chyběla.

Docela jsme zvědav, jak se vše vyvine. Pokud by se Kateřinka opravdu stala zmocněnkyní pro lidská práva, dalo by se pochybovat o soudnosti pana premiéra. Pevně však doufám, že jeho soudnost prolomena nebude.

 

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora