Však on vám to spočítá!

úterý 21. červenec 2009 09:24

21. července 2009. Můj milovaný deníčku! Ani se mi Tě dnes nechtělo otvírat. Je mi totiž moc a moc smutno. Nevím, co se to děje, ale můj drahoušek se chová divně. Je mi z toho až do pláče!. A včera byl tak roztomilý!

      Do slunečného a azurového rána mne probudily endorfiny a já dostala  hned hroznou chuť na snídani. Drahouška jsem slyšela z kuchyňky - a už se mi sbíhaly slinečky. Jaké to však pro mne bylo překvapení, když jsem zjistila, že se žádná snídanička nekoná. Miláček zakaboněně přecházel sem a tam, ušlechtilou tvářičku zachmuřenou, a něco mumlal do telefonu.  On snad dnes nebyl ani plavat ani cvičit! Co se to děje?
 
     Náš pejsánek skučel u dveří. Poprosila jsem, zda by jej mohl vyvenčit. Můj muž vztekle praštil telefonem, přeletěl snad deset metrů, trhnutím otevřel dveře a rázným výkopem poslal pejsánka na malou i velkou stranu. Vyjekla jsem, manžel se ke mně obrátil, bříško se mu po přestálé námaze houpalo nahoru a dolů, a vztekle zabručel: "Však já jim ještě ukážu!"
 
     Pak se zavřel v pokoji a celé dopoledne se neukázal. Jen jsem slyšela, jak občas vztekle podupává a nadává. Krásné a milé vlastnosti jej toho dne opustily, nebyl ani nesmírně pozorný ani galantní. Pryč je jeho smích, vtipkování a laškování. Proč, proč proč, honilo se mojí krásnou blonďatou hlavičkou. Teď musím, milý deníčku, jít za svým mužíčkem, abych zjistila, co se děje.

 

      Milý deníčku, jsem zpátky u Tebe a moc a moc mne bolí srdéčko. Před chvílí se mi můj chudáček konečně svěřil s tím, co je příčinou jeho chmur. Zatímco trávíme krásnou dovolenou a svět se zdá hezčí, vrazila mu ta domácí pakáž nůž do zad. Opět mu klesla popularita, už je na tom skoro stejně, jako ten hrozný Topol!  Kam ten svět spěje? Ó, vy proradní Čehůni!  Vždyť přece víte, jak si můj muž na průzkumech zakládá. Ale jen počkejte. Až se stane premiérem, však on vám zatne tipec!


Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora