Baláž má na koho navazovat aneb I za tohle je pětka, ale podtržená!

čtvrtek 13. srpen 2009 15:36

Nedávno jsme Vám nabídl k posouzení plamennou výzvu k cestovním kancelářím socdemokrata Baláže, ve které se čeština hanbou krčila v koutku. Díky laskavosti jednoho z čtenářů se mi dostal do rukou originál zprávy psané rukou kovaného komunisty. Tento "spisovatel" ji zřejmě sesmolil někdy v padesátých letech minulého století coby přílohu ke svému kádrovému posudku. Až si tyto řádky přečtete, zjistíte, že Baláž měl na koho navazovat.

Zde si můžete přečíst slohový výplod příslušníka StB Břeclav v plné kráse:

 

01.jpg

 

Jelikož originál zprávy není v digitální podobě  příliš čitelný, dovoluji si Vám nabídnout její přepis:

 

V únorových událostech jsme ze členy KSČ odstranili reakčníků z mistniho národního výboru a založili akční výbor, kde sem se stal jejím členem. Do zlaté Gotvaldovi knihy jsem vybral od nestraníku 2500 Kč a nejvíce jsem ziskal členu do KSČ čím jsem získal zlatý odznak KSČ. Pracoval jsem vprostředí velmi krelikárním a reakčním v  xxxxx  kde při volbách v r. 1948 bylo 85% bylích lístků. Největší překážka byla v tom, že místní farář mluvil občanům aby nám nevěřili.

Styk a cesty s cizinou jsem neměl a nemám. Jsem ženat a zaměstnán u VO. Stb. Břeclav. Manželka je v KSČ od r. 1946 a pochází z děl. rodiny.

Můj rodinný poměr je uspořádaný, a zajištěný život rodiny je mým měsičním platem. Výchova dětí je po vzoru kdešnímu zřízení. Můj zájem je odhalovat reakci, a tím pomoct k myrovému budování. Rád se pohybuji v prostředí reakční abych zistil její úmysl a pak proti ní čelit.

 

      Jak vyplývá z napsaného, byl dotyčný členem StB v Břeclavi. Je mi upřímně líto všech, kteří se tomuto "kádru" dostali do rukou. 

      Estébáček také dokazuje, že stále platí lidová moudrost o tom, že lidská hloupost je věčná. Aby ale vše nebylo tak pesimistické, nabízím citát Jana Ámose Komenského: "Kdyby hlupáků nebylo, kde by se brala moudrost?"

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora