Dejme si na ně bacha!

pondělí 31. srpen 2009 16:47

Budete-li mít tu smůlu, že půjdete okolo mítinku ČSSD, dám Vám několik rad. Především nedupejte, nemluvte hlasitě, nesmrkejte, nesmějte se, nekašlete a hlavně nepískejte. A už vůbec Vás nesmí napadnout troubit, nedejbože, petardovat či rachejtlovat, či mít na tyči transparent. Jinak budete označeni za narušitele a s jako takovými s Vámi bude po slavném vítězství ČSSD po zásluze naloženo. Neboť ČSSD si rozvracet nedáme!

      I tak se dají vysvětlit slova sociálních demokratů po jejich mítinku v Krumlově, kde si několik mladých lidí dovolilo proti nim protestovat. Podrždeštník Tvrdík je skutečný odborník na Ústavu. Vždyť jak jinak si vysvětlit tato jeho slova:

      "Je to právo každého z nás se veřejně vyjadřovat," praví rozšafně Tvrdík s odkazem na Ústavu.

      A hned jedním dechem dodává, že "narušitelé" (tak je nazývá, asi má stále v sobě ono komunistické "narušitelé hranic") nemají právo svobodného přístupu na mítink a jeho narušení není přestupek, nýbrž trestný čin. Holt někdo právo má, někdo ne.  

 

      Tvrdík také vyzval policii k zakročení proti lidem s transparenty a tyčemi. Ty mohou podle něj být použity k násilí.

      "Jestliže se tam pohybují s transparenty s tyčemi, které mohou vyvolávat různé dojmy, k čemu je vlastně použít, je to porušení zákona,“ míní Tvrdík.

      Vysvětlení? Vlastníte-li tyč s na ní umístěným nesprávným nápisem, jste potencionální hajzlík a patříte do lochu. Tady bych dodal, že Tvrdík měl tyčí přes zadek dostávat v mládí každý týden. Třeba by dnes tolik neblbnul.

 

     Tvrdík však není jen expert na Ústavu. On je i expertem na shromažďovací zákon. Podle "znalce" se totiž protestující klauni (mladí lidé byli oblečeni v klaunských oblecích) dopustili trestného činu, protože tento zákon porušili. Opět stojí za to si Tvrdíkova slova přečíst:

      "Co zákon jednoznačně definuje jako porušení: Je to všechno, co ruší pokojný projev předáků sociální demokracie či možnost účastníků toho mítinku ptát se předáků sociální demokracie." 

      Jestliže už dnes vykládá zákon, jakoby se týkal přímo sociální demokracie a nikoho jiného, jak jej bude vykládat, pokud socani vyhrají volby? Jeho slova se dají vyjádřit i jednoduchým "Kdo nejde s námi, jde proti nám". Pamatujete si, kdo je používal?

 

      Pozadu nezůstal ani "pamětník" Jandák. Podle něj stojí za akcí lidé, kteří organizují kampaň pro ODS. (Jak také jinak, že Jandák.) Vzápětí se vrhne do historie a zavzpomíná: 

      "Do společnosti vnášejí strach a hrůzu. Vzpomněl jsem si na jednotky SA."

      Dumal jsme nad tím, jak je možné, že si na ně vzpomněl, když je ročník čtyřicet sedm? A pak mi to doklaplo. On se reinkarnoval! V předešlém životě se potyček mezi SA a jejich odpůrci zúčastnil!. Jen by mne zajímalo, na které straně tehdy stál.

 

      Pokud se již dnes předáci ČSSD nebojí překrucovat zákony k obrazu svému, jaké to asi bude, až se spojí s komunisty? Proto udělejme vše proto, aby říjnové volby nebyly posledními volbami svobodnými. Ono by se to v jejich podání klidně mohlo stát.

 

 

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

Luděk Kaplan

O všem, co s sebou přináší život, ale také o historii dávné, nedávné i současné.

Osadník z české kotliny v nejlepších letech, dívající se na vše kolem sebe vlastníma očima.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora